Blogi, które czytam najwięcej

with 6 komentarzy

No i zaczęłam namiętnie czytać blogi innych mam. Jestem w różnych grupach na fb gdzie mogę je znaleźć, więc przeglądam i czytam…

Dziś postanowiłam że przedstawię trzy moje ulubione blogi, które czytam, oczywiście na tematy związane z ciąża i dziećmi 😉 Są to miejsca w sieci gdzie znajduje odpowiedzi na część moich pytań. Nic nie zastępuje rozmowy ze specjalistą lub drugą mamą, ale od czegoś trzeba zacząć.

1. Mamoza (facebook, www)

Znalazłam tego bloga dzięki grupie dla mam na facebooku. Zaczęłam od postów na temat zabawek i książek dla dzieci. Teraz już czytam wszystko. Podoba mi się styl pisania, poglądy autorki i to że także jest w ciąży.

Moje ulubione kategorie to pieluchy, bo interesuje mnie wprowadzenie wielorazowych pieluszek u mojego dzieciaczka; minimalizm, bo odkrywam jak bardzo odpręża mnie nie posiadanie sterty niepotrzebnych rzeczy; blw ponieważ pomimo tego że jestem dietetykiem, warto się edukować i dowiadywać więcej o żywieniu, zwłaszcza swoich dzieciaczków.

Myślę że każda mama znajdzie na tym blogu coś dla siebie, więc polecam tam zajrzeć.

2. Mama pod prąd (facebook, www)

Tego bloga znalazłam dzięki grupie na fb wspierającej blogi. Posty które przykuły moją uwagę, to te związane z pielęgnacją ciała mamy i dziecka. Mówią o naturalnych sposobach mycia niemowląt bez kosmetyków, które często im szkodzą. Wiedziałam że powinno się zrezygnować z kosmetyków dla dzieci, ale nie wiedziałam jak je zastąpić. Tu znalazłam odpowiedzi!

Pozostałe kategorie opisywane na tym blogu też bardzo mi odpowiadają zwłaszcza wszystko związane z ekologią i oszczędnościami. Także zapraszam do czytania jeżeli też ciekawi was taka tematyka.

3. Cud narodzin (facebook, www)

Ostatni blog znalazłam sama. Trochę się go naszukałam… Oglądają zagraniczne mamy-youtuberki poznałam takie pojęcie jak hypnoporód i wydało mi się to czymś ekstra! Nie wydaje mi się żebym chociażby musnęła wiedzę istniejącą na ten temat i wątpię że będę się w stanie do swojego porodu tak przygotować. Nie mniej jednak staram się dowiedzieć jak najwięcej.

Hipnoza staje się coraz powszechniejsza wśród kobiet, które planują poród. Przyszłe mamy nie chcą czuć bólu, a ta metoda daje im taką możliwość.”  piszą na parenting.pl Na polskim YouTube ciężko zaleźć fajne widea, ale mogę polecić anglojęzyczne opowieści mam o ich przeżyciach. Moja ulubiona historia to EmilyNorris.

Polecam wszystkim mamom poszukać informacji o tym w internecie i zajrzeć na cud narodzin.

To oczywiście nie są jedyne blogi parentingowe na świecie. Zachęcam do znalezienia takiego, który nam pasuje. Gorąco polecam strony opisane w tym poście i zachęcam do pochwalenia się jakie blogi i tematy was interesują.

Jaki jest Twój ulubiony blog?

6 Responses

 1. Paula
  | Odpowiedz

  mamaginekolog!

 2. TosiMama
  | Odpowiedz

  Chyba nigdy ich nie czytałam…

 3. Bookowa
  | Odpowiedz

  Nie mam ulubionych blogów, chyba że o książkach, to się ich znajdzie mnóstwo 😀

  • Karolina Niedziela-Kasiarz
   | Odpowiedz

   Mój tata pisze o ksiazkach. Polecam tam zajrzec moze sie spodoba 🙂

 4. swiat karinki
  | Odpowiedz

  Mój ulubiony to mój 😛 a tak całkiem serio to osobiście bardzo lubię zaglądać do Jjandthebear.blogspot.com i olomanolo.pl

  • Karolina Niedziela-Kasiarz
   | Odpowiedz

   Super 🙂

Leave a Reply