Co kogo motywuje?

with 5 komentarzy

Przy każdej kolejnej osobie, która trafia do mojej poradni zastanawiam się co ją motywuje. Jest to niezwykle ważne, ponieważ do zmian żywieniowych trzeba mieć ogromną motywacje. Zwłaszcza jeżeli dieta bardzo różni się od tej, którą aktualnie „stosujemy”. 

Z różnych powodów osoby przychodzą do dietetyka i z różnymi problemami. Moim zadanie nie jest tylko dać im kartkę z jadłospisem i podziękować. Przynajmniej ja tak uważam! Więc jak ja mogę pomóc? Nie które osoby lepiej reagują na pochwały, inne osoby dobrze reagują na groźby.

motywacje-25.04

Ja osobiście najlepiej jednak reaguje na pochwały, ale czasem potrzebuje kopa w du*e żeby ruszyć do pracy. Natomiast każdą osobę która do mnie przychodzi traktuje inaczej. Poprzez rozmowę ustalamy cel na każde kolejne spotkanie. Nie duży, taki żeby był łatwo osiągalny, bo inna rzecz która nas super motywuje to osiągnięte cele! Więc małymi krokami: jaki idzie nam dobrze – kroki zwiększamy, jak idzie nam gorzej – kroki zmniejszamy. Do tego co spotkanie dodajemy nowy zdrowy nawyk do naszej codziennej diety i otrzymujemy przykładowy jadłospis z rozpisanymi porcjami. No i tak się odchudzamy, tyjemy czy zdrowiejemy!

Teraz pytanie do wszystkich czytelników: Myślicie że to dobry pomysł? Inne pytanie: Co na was dzieła najlepiej?

5 Responses

 1. malgosias
  | Odpowiedz

  Wpis dla mnie na czasie. Długo siedziała mi w głowie myśl zrobienia coś ze swoją dietą, dietą mojej rodziny. Moją motywacją są dzieci. Chcę być dla nich za 10, 20 czy 30 lat

 2. My Home Rules
  | Odpowiedz

  Mnie zawsze motywuje fakt, że zaczynam się nie mieścić w ulubione spodnie 😉

 3. LiliEss
  | Odpowiedz

  U mnie najlepszą motywacją aby popracować ostrzej nad sylwetką zawsze są wakacje w tropikach 😉 o ile nie jest to szalony Last Minute i mam szas na wyzanie typu PLAN czy treningi z Mel B

 4. runoholicpl
  | Odpowiedz

  Bardzo dobry pomysł 🙂 czasem zanim po coś sięgnę przypominam sobie jak wyglądałem 20 kg temu. 😉

Leave a Reply