Nasza garderoba z Marie Kondo

with 7 komentarzy

Pisałam o metodzie sprzątania KonMari przy okazji wideo jakiś czas temu. Wtedy nie wiedziałam o co z tym chodzi ale teraz mogę się pochwalić jak sobie z tym radze w mojej garderobie.

Już od pewnego czasu stopniowo pozbywamy się z domu różnych niepotrzebnych nam rzeczy. Część udaje nam się sprzedać, część udaje nam się oddać, a część niestety wyrzucamy. O tym wyrzucaniu może innym razem. Dziś skupmy się na sprzątaniu tego co zostało.

Wszystko zaczęło się od mebli. Te zostały podarowane a część przetworzone na naszą piękną garderobę! Dzięki temu że materiał mieliśmy z starych szaf, moje marzenie o zagospodarowaniu naszej komórki stało się proste i tanie. Jednak z okazji nowego członka rodziny okazało się że musimy troszkę zrezygnować z swoich rzeczy na rzecz miejsca dla malucha. Dla mnie pozbywanie się ubrań jest łatwe, mąż też świetnie sobie z tym poradził. Jest to cały czas pewna zmienna – pozbywamy się rzeczy niepotrzebnych, a schodzone na śmierć wymieniamy na nowe.

Teraz tylko jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Tutaj na pomoc zjawiła się Marie Kondo i jej serial na Netflixie (ciekawostka – z okazji no spend challenge nie mamy już subskrypcji :O). Część z ubraniami synka jest zagospodarowana w pudłach tak żebym widziała co i jak, natomiast nasza strona szafy wyglądała koszmarnie. Nikt nie wiedział co, gdzie, ile…NIC. Po obejrzeniu serialu powoli zaczęłam radzić sobie z tym że mamy tam tylko 2 szuflady na bielizną i myślę że jestem na dobrej drodze żeby było pięknie.

Jedyny błąd jaki popełniłam, to zrobienie tego porządku samemu, czyli nie tak jak poleca Marie – z rodziną. Mąż nadal ma problemy z tym jak składać swoje ubrania przez co ja się niepotrzebnie denerwuje. Pracujemy nad tym oboje…zobaczymy. Na tę chwilę ja składam pranie xD

Tu zdjęcie naszej szafy już po przejściach. Nie jest idealnie, ale wszystko widać.

Jak wam się podoba moja szafa? Ktoś też sprząta/układa według tej metody?

7 Responses

 1. […] dniach przejrzę wszystko metoda konmarie i zrobić super porządek. Już wiem że będę chciała pożegnać się z kilkoma książkami, z […]

 2. Candy Pandas
  | Odpowiedz

  Przydałaby nam się taka organizacja w szafach 😀

  • Karolina Niedziela-Kasiarz
   | Odpowiedz

   No jest to czasochlonne 😉

 3. Kiniacz
  | Odpowiedz

  Słyszałam o tej metodzie, ale jeszcze nie miałam okazji jej przetestować… muszę to w końcu zrobić! 🙂

  • Karolina Niedziela-Kasiarz
   | Odpowiedz

   Polecam 🙂

 4. GosiaK mamnatooko
  | Odpowiedz

  Chyba muszę w końcu obejrzeć ten program. Nie od kozery codziennie wyświetla mi się w polecanych 😂😂😂

  • Karolina Niedziela-Kasiarz
   | Odpowiedz

   No koniecznie! 🙂

Leave a Reply