Olejki eteryczne

with Brak komentarzy

Olejki eteryczne to nie jest jakoś wielka nowość jednak w moim domu są od niedawna. Moje coraz większe zainteresowanie naturalnymi kosmetykami skłoniło mnie to wypróbowania tych olejków. Swoją przygodę rozpoczęłam z zapachową wodą ale już mam pomysły na to jak to rozwinąć.

Zaczęło się od poszukiwania olejku z słodkich migdałów do pielęgnacji skóry mojego dzieciątka. Natknęłam się na stroną kremowo.pl gdzie jest mnóstwo fajnych rzeczy do kupienia, między innymi olejki eteryczne.

Najpierw kupiłam 3 olejki: lawendowego i bergamotki o działaniach uspokajających do nawilżacza powietrza, żeby w domu ładnie pachniało oraz olejku z drzewa herbacianego do „dezynfekcji” pieluszek wielorazowych. Oczywiście olejek z słodkich migdałów też kupiłam. Jeszcze jednym bonusem był mały pojemniczek substancji o nazwie SLP, która miała za zadanie pozwolić mi zrobić moją, domową wodę lawendową. Wyczytałam że jeżeli spryskamy nią poduszkę to będziemy mieli lepszy i spokojniejszy sen.

Po pewnym czasie przypomniało mi się że wełniane otulacze się lanolinuje i wypadałoby kupić te lanolinę. Znów zwróciłam się ku sklepowi kremowo.pl i nie zawiódł mnie! Tylko czemu kupować samą lanolinę, jak można kupić coś jeszcze. Wtedy postanowiłam że podzielę się z innymi mamami moim odkryciem i zrobię na spotkaniu dla mam warsztaty robienia zapachowych wód. Przetestowałam czy to działa i kupiłam wszystkie oferowane w sklepie olejki eteryczne oraz klika innych gadżetów.

Teraz mam w domu wodę lawendową na uspokojenie i wodę z MaiChang z dodatkiem olejku z drzewa różanego dla ochłody. Pięknie pachną a zapach utrzymuje się dość długo.

Kto z was zetknął się już wcześniej z olejkami eterycznymi? Korzystaliście z ich właściwości?

Już zaplanowane mam kolejne spotkanie z mamami gdzie będziemy dalej korzystać z olejków, tym razem do tworzenia peelingów do ciała. Bazowy peeling wiem jak robić a teraz może mieć dodatkowe cudowne właściwości z olejków eterycznych.

Bo pamiętajmy że olejki eteryczne to nie tylko ładny zapach. Są używane w aromaterapii, ponieważ konkretne zapachy wpływają na różne aspekty naszego zdrowia. Tak jak pisałam lawenda uspokaja, rozmaryn poprawia koncentrację i ułatwia uczenie się, cytrusy dają energię, goździki i cynamon rozgrzewają.

 

Leave a Reply