TEDxWomenKatowice

with Brak komentarzy

Dzisiaj miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu dla pań w Strefie Centralnej w Katowicach. Oglądałyśmy wideo z TEDxWomen 2016 „It’s about our time”. Widziałyśmy 4 bardzo inspirujące przemówienia różnych duetów. Jedne o związku partnerskim, inne o pomocy potrzebującym, ale też o skomplikowanych reaktorach czy paliwie oraz (najtrudniejsze ale najciekawsze wystąpienie) o przemocy seksualnej.

tedx

Po tej części miałyśmy okazje przez około 20 min rozmawiać z czterema, bardzo inspirującymi paniami: Dorotą Kocot-Rzepką, Natalią Aurorą Ignacek, Karoliną Rzepecką i Agatą Bator. Dorota wyjaśniła że w życiu kobiety jest odpowiedni czas na wszystko – rodzinę, pasję, karierę. Natalia pokazała że każdy aspekt życia musi być w równowadze by móc zarządzać biznesem. Agata dała nam lekcję komunikacji, mówienia i przede wszystkim słuchania. Karolina przedstawiła nam, że warto przecierać szlaki i dążyć do tworzenia wspólnot społecznych.

Po za Paniami, które do nas mówiły poznałam wiele innych wartościowych kobiet. Jest to świetne miejsce żeby się spotkać ze znajomymi. Myślę że sporo się nauczyłam na tym spotkaniu i mam nadzieje uczestniczyć w czymś takim ponownie! Polecam każdemu. Oczywiście zwłaszcza Paniom, ponieważ to dla nich było to przygotowane, ale uważam że każdy znalazłby tam coś dla siebie.

Pozdrawiam wszystkie Panie, które też tam były i mam nadzieje do zobaczenia!

Leave a Reply